CZYM RÓŻNIĄ SIĘ DRZWI PRZYLGOWE OD BEZPRZYLGOWYCH?

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe, które z nich wybrać?  Jeśli zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi i chciałbyś wreszcie zrozumieć, na czym polega różnica między nimi, ten artykuł został stworzony właśnie z myślą o Tobie.

 

Drzwi bezprzylgowe

 

W rzeczywistości sprawa jest bardzo prosta i zauważalna gołym okiem, gdy wie się, na co zwrócić uwagę. W drzwiach bezprzylgowych zawiasy są chowane, nie widać ich po zamknięciu, dzięki czemu ich krawędź jest zupełnie gładka. Takie rozwiązanie pozwala na idealne połączenie się drzwi z ościeżnicą i sprawia, że skrzydło wygląda, jakby miało znacznie masywniejszą krawędź.

Warto też dodać, że taki układ jednopłaszczyznowy powiększa optycznie wolną przestrzeń podłogi. Do jakich wnętrz najbardziej pasują drzwi bezprzylgowe? Sprawdzają się przede wszystkim w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych czy industrialnych – dlatego ich popularność ciągle rośnie. Takie stylizacje są dziś bowiem na topie i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Drzwi przylgowe

W odróżnieniu od drzwi bezprzylgowych te z przylgą wyróżniają się charakterystycznym wykończeniem krawędzi skrzydła z wcięciem, które zachodzi w głąb ościeżnicy (licuje się z nią). To bardzo popularny, klasyczny model właśnie ze względu na przylgę, która ukrywa zamek. Do niedawna zresztą zdecydowaną większość dostępnych na rynku drzwi można było zaliczyć do przylgowych. Skrzydła przylgowe prezentują idealnie w domach urządzonych w klasycznym, tradycyjnym stylu. Ze względu na swoje wyraźnie zaznaczone krawędzie drzwi sprawiają wrażenie lżejszych. Prawdą jest, że drzwi o tej samej grubości, w wersji przylgowej mają lepsze właściwości akustyczne. Kupując jednak drzwi do tradycyjnych pomieszczeń, gdzie skrzydło ma grubość 40 mm, jest wykonane z MDF’u, różnice te bez specjalistycznego sprzętu będą niezauważalne.

Jak odróżnić je w ofercie

W naszej ofercie produkty są konfigurowalne, wybierając dany model wystarczy zaznaczyć przy polu “OSADZENIE” odpowiednią opcję przylgowe lub bezprzylgowe. Warto wiedzieć, że drzwi w wersji bezprzylgowej będą odrobinę droższe oraz wymagają ościeżnicy regulowanej.

UDOSTęPNIJ ARTYKUŁ