Jak należy określić kierunek otwierania drzwi?

To bardzo ważne pytanie, gdyż od tego zależy wygoda użytkowania drzwi w mieszkaniu. Nieprawidłowo dobrane będą domownikom uprzykrzać życie, aż do kolejnego remontu. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kierunku drzwi?
Kierunek drzwi należy dopasować do ciągów komunikacyjnych w mieszkaniu. Ogólna zasada jest taka: jeśli podchodzimy z prawej – drzwi powinny być lewe. Nie ma nic gorszego niż obchodzenie drzwi dookoła, żeby wejść do pomieszczenia. Z reguły dobrym rozwiązaniem jest, kiedy drzwi otwierają się na pustą ścianę. Pamiętajmy o elementach, które są umieszczone na ścianie obok drzwi – wieszaki, lustra czy włączniki światła. Warto aby po otwarciu drzwi nie były przez nie zasłonięte.
Kolejną istotną sprawą jest kierunek drzwi położonych blisko siebie – drzwi nie powinny zderzać się przy otwieraniu obu jednocześnie. Drzwi przy schodach należy zamontować tak, by przy otwieraniu można było swobodnie stać na podeście. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się drzwi otwierane do środka. To z grubsza wszystkie aspekty, które należy wziąć pod uwagę. Pamiętajmy, że drzwi są elementem użytkowym i nie mogą nam przeszkadzać w codziennych czynnościach!

Lewe czy prawe, rewersyjne lewe i prawe jak je rozróżnić?

Jak je rozróżnić? Sprawa jest banalna – stajemy przodem do drzwi, tak aby otwierały się w naszym kierunku. Jeśli zawiasy znajdują się po prawej stronie, to mamy do czynienia z drzwiami prawymi i odwrotnie – jeśli zawiasy będą po lewej stronie, są to drzwi lewe. W przypadku drzwi rewersyjnych jest dokładnie na odwrót tj. Jeśli zawiasy znajdują się po prawej stronie to mamy do czynienia z drzwiami rewersyjnymi lewymi, jeżeli po lewej to rewersyjne prawe.

Kierunek drzwi przesuwanych naściennych.

Określając kierunek drzwi przesuwanych, mówimy o tym, w którą stronę się je otwiera. Dlatego jeśli chcemy określić kierunek drzwi przesuwnych stajemy przed drzwiami w pomieszczeniu, w którym zamontowana jest szyna, maskownica i powieszone jest skrzydło drzwiowe. Wtedy jeśli drzwi przesuwają się w lewą stronę, mamy do czynienia z drzwiami lewymi, jeśli drzwi suną w prawo są to drzwi prawe.

Jak zamówić określone drzwi?

W naszym sklepie online, wybierze model drzwi, które cię interesują wersję modelu, a następnie zaznacz dostępny kierunek dla danego modelu przy opcji “KIERUNEK OTWIERANIA”

UDOSTęPNIJ ARTYKUŁ